Trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach. Poznaj najciekawsze ścieżki!

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach. Poznaj najciekawsze ścieżki!

Lubisz spędzać czas aktywnie? Wypoczynek w Dziwnowie to doskonała okazja, aby na rowerze zwiedzić piękną okolicę i nie tylko. Brzmi atrakcyjnie? Dowiedz się więcej o szlakach rowerowych w Dziwnowie i Dziwnówku, aby zaplanować trasę.

Trasy rowerowe w Dziwnowie i Dziwnówku

Zwłaszcza doświadczeni rowerzyści doskonale wiedzą, że trasy rowerowe – podobnie jak szlaki piesze – mają różne stopnie trudności. W Dziwnowie i Dziwnówku każdy rowerzysta, bez względu na stopień zaawansowania, znajdzie trasę dla siebie. To właśnie jeden z powodów, dla których warto przyjechać w te okolice.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rowerem, powinny zacząć od tras przebiegających przez teren płaski, o dobrze ubitej nawierzchni. Zaawansowani rowerzyści mogą spróbować swoich sił na bardziej wymagającym terenie – trasach z odcinkami piaszczystymi lub błotnistymi. W Dziwnowie i Dziwnówku można skorzystać też z tras, które z powodzeniem pokonają rodziny z dziećmi.

Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Dookoła Bałtyku”

„Dookoła Bałtyku” to międzynarodowy szlak rowerowy (EuroVelo 10). Jak wskazuje nazwa, trasa przebiega dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Wybierający się w podróż tym szlakiem rowerzyści mają do pokonania łącznie 8539 km. Sporo, prawda? Rozgrzewkę warto zacząć od odcinka, który przebiega przez Dziwnów. W ten sposób można bezpiecznie dojechać aż do wsi Wisełka.

Co jeszcze warto wiedzieć? Polski odcinek szlaku „Dookoła Bałtyku” wciąż jest rozbudowywany. Niektórzy rowerzyści mogą to uznać za dodatkową atrakcję – można sprawdzić swoje umiejętności w trudniejszych warunkach.

Ścieżka rowerowa z Dziwnowa do Międzyzdrojów

Rowerem z Dziwnowa można dostać się również do Międzyzdrojów. Ścieżka rowerowa Międzyzdroje-Dziwnów to malownicza trasa o średnim stopniu trudności. Mimo że przebiega ona przez tereny leśne, to urozmaicona rzeźba terenu (wzniesienia, spadki) wymaga skoncentrowania się na jeździe.

Ścieżka rowerowa Międzyzdroje-Dziwnów to trasa dość długa – jej pokonanie zajmuje ok. 3,5 godziny. Z tego względu polecana jest ona raczej zaawansowanym rowerzystom, których do dalszych rowerowych wypraw nie zniechęci dystans niemal 33 km. Nagrodą jest jednak możliwość odwiedzenia jednego z najpopularniejszych polskich kurortów.

Trasa rowerowa z Dziwnowa do Pobierowa

Trasa rowerowa Pobierowo-Dziwnów jest kolejną, jaką warto rozważyć. W porównaniu do ścieżki rowerowej Międzyzdroje-Dziwnów jest ona krótsza i łatwiejsza – pokonać trzeba 16,1 km, co średnio zajmuje ok. 1 godzinę i 40 minut. Dodatkowym plusem są widoki i szum fal, który towarzyszy rowerzystom w bardziej wietrzne dni. To także trasa idealna dla miłośników militariów. Dlaczego?

Pobierowo-Dziwnów to trasa rowerowa przebiegająca wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. W czasie II wojny światowej istniały tu liczne umocnienia artyleryjskie i bunkry. Dziś o historii przypominają pozostałości, które można obejrzeć z bliska. Być może w przyszłości te pomniki historii zostaną bardziej wyeksponowane – na północy województwa zachodniopomorskiego wciąż powstają nowe nadmorskie ścieżki rowerowe.

Trasa rowerowa R10

Wśród rowerzystów dużą popularnością cieszy się szlak rowerowy R10 – prowadzi on ze Świnoujścia do Trzęsacza. Osoby w dobrej kondycji mogą wyruszyć w tę trasę już z naszego hotelu. Warto to zrobić choćby ze względu na liczne atrakcje czekające na rowerzystów. O czym konkretnie mowa?

Na szlaku znajdują się m.in. świnoujskie forty. Historia fortyfikacji w Świnoujściu jest długa i sięga XVII w. Ponieważ w okolicy znajdują się latarnie morskie, a część z nich jest otwarta dla turystów, to świetny sposób, aby zobaczyć Pomorze Zachodnie z innej perspektywy. Na rowerzystów czekają też zagroda żubrów i jezioro Czajcze – pod względem wielkości to drugie jezioro na wyspie Wolin.

Pozostałe trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach

Opisane trasy rowerowe to nie wszystko, co oferuje Dziwnów i Dziwnówek. Polecamy także inne szlaki, które pozwalają lepiej poznać okolicę:

  • trasa rowerowa z Dziwnowa do Dziwnówka – warto zobaczyć wyrobiska po kopalni kredy, której historia sięga średniowiecza. Szlak biegnie przez nadmorski las;
  • trasa rowerowa ze Świnoujścia do Wolina – to szlak biegnący wzdłuż Zalewu Szczecińskiego z licznymi atrakcjami, w tym Skansenem Słowian i Wikingów w Wolinie i Jeziorem Turkusowym, do którego prowadzi nietypowa brama;
  • trasa rowerowa z Międzywodzia do Unina – szlak jest określany jako „rowerowy pasaż” i spodoba się początkującym rowerzystom, bo jest utwardzony betonowymi płytami.

Chcesz zwiedzić Dziwnów i okolice na rowerze? Zatrzymaj się u nas – proponujemy pakiety pobytowe nad morzem. Część z nich obejmuje masaże, które zregenerują ciało po całodniowej rowerowej przejażdżce. Dopiero zaczynasz przygodę z rowerem? Nie musisz przyjeżdżać z własnym sprzętem – prowadzimy wypożyczalnię rowerów, skuterów i hulajnóg elektrycznych. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą, co jeszcze warto zobaczyć w okolicy. Zapraszamy!

Ostatnie wpisy:

Bezpieczne opalanie nad morzem – co warto wiedzieć?

Opalanie nad morzem to dla wielu osób ulubiona forma spędzania czasu na plaży. Jednak warto pamiętać, że aby cieszyć się taką formą relaksu, należy stosować się do kilku zasad. W tym artykule przedstawiamy istotne informacje na temat bezpiecznego opalania nad morzem....

Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Deszcz nad morzem potrafi pokrzyżować plany wakacyjnego wypoczynku. Brzydka pogoda potrafi wzbudzić pewne obawy i niepewność co do udanego urlopu. Jednak, czy naprawdę trzeba rezygnować z przyjemności tylko z powodu deszczowych chmur? Nad Bałtykiem zawsze można...

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!