Trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach. Poznaj najciekawsze ścieżki!

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach. Poznaj najciekawsze ścieżki!

Lubisz spędzać czas aktywnie? Wypoczynek w Dziwnowie to doskonała okazja, aby na rowerze zwiedzić piękną okolicę i nie tylko. Brzmi atrakcyjnie? Dowiedz się więcej o szlakach rowerowych w Dziwnowie i Dziwnówku, aby zaplanować trasę.

Trasy rowerowe w Dziwnowie i Dziwnówku

Zwłaszcza doświadczeni rowerzyści doskonale wiedzą, że trasy rowerowe – podobnie jak szlaki piesze – mają różne stopnie trudności. W Dziwnowie i Dziwnówku każdy rowerzysta, bez względu na stopień zaawansowania, znajdzie trasę dla siebie. To właśnie jeden z powodów, dla których warto przyjechać w te okolice.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rowerem, powinny zacząć od tras przebiegających przez teren płaski, o dobrze ubitej nawierzchni. Zaawansowani rowerzyści mogą spróbować swoich sił na bardziej wymagającym terenie – trasach z odcinkami piaszczystymi lub błotnistymi. W Dziwnowie i Dziwnówku można skorzystać też z tras, które z powodzeniem pokonają rodziny z dziećmi.

Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Dookoła Bałtyku”

„Dookoła Bałtyku” to międzynarodowy szlak rowerowy (EuroVelo 10). Jak wskazuje nazwa, trasa przebiega dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Wybierający się w podróż tym szlakiem rowerzyści mają do pokonania łącznie 8539 km. Sporo, prawda? Rozgrzewkę warto zacząć od odcinka, który przebiega przez Dziwnów. W ten sposób można bezpiecznie dojechać aż do wsi Wisełka.

Co jeszcze warto wiedzieć? Polski odcinek szlaku „Dookoła Bałtyku” wciąż jest rozbudowywany. Niektórzy rowerzyści mogą to uznać za dodatkową atrakcję – można sprawdzić swoje umiejętności w trudniejszych warunkach.

Ścieżka rowerowa z Dziwnowa do Międzyzdrojów

Rowerem z Dziwnowa można dostać się również do Międzyzdrojów. Ścieżka rowerowa Międzyzdroje-Dziwnów to malownicza trasa o średnim stopniu trudności. Mimo że przebiega ona przez tereny leśne, to urozmaicona rzeźba terenu (wzniesienia, spadki) wymaga skoncentrowania się na jeździe.

Ścieżka rowerowa Międzyzdroje-Dziwnów to trasa dość długa – jej pokonanie zajmuje ok. 3,5 godziny. Z tego względu polecana jest ona raczej zaawansowanym rowerzystom, których do dalszych rowerowych wypraw nie zniechęci dystans niemal 33 km. Nagrodą jest jednak możliwość odwiedzenia jednego z najpopularniejszych polskich kurortów.

Trasa rowerowa z Dziwnowa do Pobierowa

Trasa rowerowa Pobierowo-Dziwnów jest kolejną, jaką warto rozważyć. W porównaniu do ścieżki rowerowej Międzyzdroje-Dziwnów jest ona krótsza i łatwiejsza – pokonać trzeba 16,1 km, co średnio zajmuje ok. 1 godzinę i 40 minut. Dodatkowym plusem są widoki i szum fal, który towarzyszy rowerzystom w bardziej wietrzne dni. To także trasa idealna dla miłośników militariów. Dlaczego?

Pobierowo-Dziwnów to trasa rowerowa przebiegająca wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. W czasie II wojny światowej istniały tu liczne umocnienia artyleryjskie i bunkry. Dziś o historii przypominają pozostałości, które można obejrzeć z bliska. Być może w przyszłości te pomniki historii zostaną bardziej wyeksponowane – na północy województwa zachodniopomorskiego wciąż powstają nowe nadmorskie ścieżki rowerowe.

Trasa rowerowa R10

Wśród rowerzystów dużą popularnością cieszy się szlak rowerowy R10 – prowadzi on ze Świnoujścia do Trzęsacza. Osoby w dobrej kondycji mogą wyruszyć w tę trasę już z naszego hotelu. Warto to zrobić choćby ze względu na liczne atrakcje czekające na rowerzystów. O czym konkretnie mowa?

Na szlaku znajdują się m.in. świnoujskie forty. Historia fortyfikacji w Świnoujściu jest długa i sięga XVII w. Ponieważ w okolicy znajdują się latarnie morskie, a część z nich jest otwarta dla turystów, to świetny sposób, aby zobaczyć Pomorze Zachodnie z innej perspektywy. Na rowerzystów czekają też zagroda żubrów i jezioro Czajcze – pod względem wielkości to drugie jezioro na wyspie Wolin.

Pozostałe trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach

Opisane trasy rowerowe to nie wszystko, co oferuje Dziwnów i Dziwnówek. Polecamy także inne szlaki, które pozwalają lepiej poznać okolicę:

  • trasa rowerowa z Dziwnowa do Dziwnówka – warto zobaczyć wyrobiska po kopalni kredy, której historia sięga średniowiecza. Szlak biegnie przez nadmorski las;
  • trasa rowerowa ze Świnoujścia do Wolina – to szlak biegnący wzdłuż Zalewu Szczecińskiego z licznymi atrakcjami, w tym Skansenem Słowian i Wikingów w Wolinie i Jeziorem Turkusowym, do którego prowadzi nietypowa brama;
  • trasa rowerowa z Międzywodzia do Unina – szlak jest określany jako „rowerowy pasaż” i spodoba się początkującym rowerzystom, bo jest utwardzony betonowymi płytami.

Chcesz zwiedzić Dziwnów i okolice na rowerze? Zatrzymaj się u nas – proponujemy pakiety pobytowe nad morzem. Część z nich obejmuje masaże, które zregenerują ciało po całodniowej rowerowej przejażdżce. Dopiero zaczynasz przygodę z rowerem? Nie musisz przyjeżdżać z własnym sprzętem – prowadzimy wypożyczalnię rowerów, skuterów i hulajnóg elektrycznych. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą, co jeszcze warto zobaczyć w okolicy. Zapraszamy!

Ostatnie wpisy:

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!