Trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach. Poznaj najciekawsze ścieżki!

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach. Poznaj najciekawsze ścieżki!

Lubisz spędzać czas aktywnie? Wypoczynek w Dziwnowie to doskonała okazja, aby na rowerze zwiedzić piękną okolicę i nie tylko. Brzmi atrakcyjnie? Dowiedz się więcej o szlakach rowerowych w Dziwnowie i Dziwnówku, aby zaplanować trasę.

Trasy rowerowe w Dziwnowie i Dziwnówku

Zwłaszcza doświadczeni rowerzyści doskonale wiedzą, że trasy rowerowe – podobnie jak szlaki piesze – mają różne stopnie trudności. W Dziwnowie i Dziwnówku każdy rowerzysta, bez względu na stopień zaawansowania, znajdzie trasę dla siebie. To właśnie jeden z powodów, dla których warto przyjechać w te okolice.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rowerem, powinny zacząć od tras przebiegających przez teren płaski, o dobrze ubitej nawierzchni. Zaawansowani rowerzyści mogą spróbować swoich sił na bardziej wymagającym terenie – trasach z odcinkami piaszczystymi lub błotnistymi. W Dziwnowie i Dziwnówku można skorzystać też z tras, które z powodzeniem pokonają rodziny z dziećmi.

Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Dookoła Bałtyku”

„Dookoła Bałtyku” to międzynarodowy szlak rowerowy (EuroVelo 10). Jak wskazuje nazwa, trasa przebiega dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Wybierający się w podróż tym szlakiem rowerzyści mają do pokonania łącznie 8539 km. Sporo, prawda? Rozgrzewkę warto zacząć od odcinka, który przebiega przez Dziwnów. W ten sposób można bezpiecznie dojechać aż do wsi Wisełka.

Co jeszcze warto wiedzieć? Polski odcinek szlaku „Dookoła Bałtyku” wciąż jest rozbudowywany. Niektórzy rowerzyści mogą to uznać za dodatkową atrakcję – można sprawdzić swoje umiejętności w trudniejszych warunkach.

Ścieżka rowerowa z Dziwnowa do Międzyzdrojów

Rowerem z Dziwnowa można dostać się również do Międzyzdrojów. Ścieżka rowerowa Międzyzdroje-Dziwnów to malownicza trasa o średnim stopniu trudności. Mimo że przebiega ona przez tereny leśne, to urozmaicona rzeźba terenu (wzniesienia, spadki) wymaga skoncentrowania się na jeździe.

Ścieżka rowerowa Międzyzdroje-Dziwnów to trasa dość długa – jej pokonanie zajmuje ok. 3,5 godziny. Z tego względu polecana jest ona raczej zaawansowanym rowerzystom, których do dalszych rowerowych wypraw nie zniechęci dystans niemal 33 km. Nagrodą jest jednak możliwość odwiedzenia jednego z najpopularniejszych polskich kurortów.

Trasa rowerowa z Dziwnowa do Pobierowa

Trasa rowerowa Pobierowo-Dziwnów jest kolejną, jaką warto rozważyć. W porównaniu do ścieżki rowerowej Międzyzdroje-Dziwnów jest ona krótsza i łatwiejsza – pokonać trzeba 16,1 km, co średnio zajmuje ok. 1 godzinę i 40 minut. Dodatkowym plusem są widoki i szum fal, który towarzyszy rowerzystom w bardziej wietrzne dni. To także trasa idealna dla miłośników militariów. Dlaczego?

Pobierowo-Dziwnów to trasa rowerowa przebiegająca wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. W czasie II wojny światowej istniały tu liczne umocnienia artyleryjskie i bunkry. Dziś o historii przypominają pozostałości, które można obejrzeć z bliska. Być może w przyszłości te pomniki historii zostaną bardziej wyeksponowane – na północy województwa zachodniopomorskiego wciąż powstają nowe nadmorskie ścieżki rowerowe.

Trasa rowerowa R10

Wśród rowerzystów dużą popularnością cieszy się szlak rowerowy R10 – prowadzi on ze Świnoujścia do Trzęsacza. Osoby w dobrej kondycji mogą wyruszyć w tę trasę już z naszego hotelu. Warto to zrobić choćby ze względu na liczne atrakcje czekające na rowerzystów. O czym konkretnie mowa?

Na szlaku znajdują się m.in. świnoujskie forty. Historia fortyfikacji w Świnoujściu jest długa i sięga XVII w. Ponieważ w okolicy znajdują się latarnie morskie, a część z nich jest otwarta dla turystów, to świetny sposób, aby zobaczyć Pomorze Zachodnie z innej perspektywy. Na rowerzystów czekają też zagroda żubrów i jezioro Czajcze – pod względem wielkości to drugie jezioro na wyspie Wolin.

Pozostałe trasy rowerowe w Dziwnowie i okolicach

Opisane trasy rowerowe to nie wszystko, co oferuje Dziwnów i Dziwnówek. Polecamy także inne szlaki, które pozwalają lepiej poznać okolicę:

  • trasa rowerowa z Dziwnowa do Dziwnówka – warto zobaczyć wyrobiska po kopalni kredy, której historia sięga średniowiecza. Szlak biegnie przez nadmorski las;
  • trasa rowerowa ze Świnoujścia do Wolina – to szlak biegnący wzdłuż Zalewu Szczecińskiego z licznymi atrakcjami, w tym Skansenem Słowian i Wikingów w Wolinie i Jeziorem Turkusowym, do którego prowadzi nietypowa brama;
  • trasa rowerowa z Międzywodzia do Unina – szlak jest określany jako „rowerowy pasaż” i spodoba się początkującym rowerzystom, bo jest utwardzony betonowymi płytami.

Chcesz zwiedzić Dziwnów i okolice na rowerze? Zatrzymaj się u nas – proponujemy pakiety pobytowe nad morzem. Część z nich obejmuje masaże, które zregenerują ciało po całodniowej rowerowej przejażdżce. Dopiero zaczynasz przygodę z rowerem? Nie musisz przyjeżdżać z własnym sprzętem – prowadzimy wypożyczalnię rowerów, skuterów i hulajnóg elektrycznych. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą, co jeszcze warto zobaczyć w okolicy. Zapraszamy!

Ostatnie wpisy:

Jak wybrać hotel na święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy!

Święta Bożego Narodzenia w hotelu to sposób, aby uniknąć czasochłonnych przygotowań i w pełni skoncentrować się na spędzeniu tego wyjątkowego czasu z najbliższymi. Jak wybrać hotel na święta? Poznaj nasze wskazówki – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Zima w Starym Dziwnowie

Nad morzem mawiają, że Bałtyk latem jest najbardziej popularny, ale najpiękniejszy jest zimą. Powodów, by tak twierdzić, jest wiele. Od kilku lat nawet najmniejsze miejscowości nadmorskie nie zapadają już w sen zimowy,...

Najpiękniejsze plaże w Polsce. 5 miejsc, które pokochasz

Planujesz urlop nad Bałtykiem? Poznaj najpiękniejsze plaże w Polsce, które opisujemy w naszym minirankingu. Wśród nich m.in. Dziwnów, Kołobrzeg, Łeba, Jastrzębia Góra i Świnoujście. Plaże w Polsce mogą zaskoczyć! Wybierz te, które są naprawdę warte uwagi i ciesz się udanymi wakacjami.

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!