Jak wybrać hotel na święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy!

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Jak wybrać hotel na święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy!

Święta Bożego Narodzenia w hotelu to sposób, aby uniknąć czasochłonnych przygotowań i w pełni skoncentrować się na spędzeniu tego wyjątkowego czasu z najbliższymi. Jak wybrać hotel na święta? Poznaj nasze wskazówki – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem rezerwacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu na święta?

Z roku na rok święta w hotelu cieszą się większą popularnością – coraz więcej osób dostrzega plusy świątecznych wyjazdów. Jaki hotel wybrać na święta, aby z jednej strony poczuć świąteczną atmosferę, a z drugiej dobrze bawić się w gronie bliskich? Pierwszym krokiem powinno być zapoznanie się z ofertą świątecznych pakietów pobytowych, udogodnieniami proponowanymi przez hotel oraz atrakcjami w jego najbliższej okolicy.

Świąteczne pakiety pobytowe

Niektóre hotele przygotowują świąteczne pakiety pobytowe z dużym wyprzedzeniem – to oferta stworzona specjalnie z myślą o osobach poszukujących hotelu na święta Bożego Narodzenia. Jak wybrać hotel na święta? Najlepiej zdecydować się na taki obiekt, który w ramach świątecznego pakietu pobytowego zapewnia:

  • świąteczne menu, czyli najpopularniejsze dania podawane w tym okresie – wigilijny barszcz, pierogi z grzybami i kapustą czy makowiec,
  • wyżywienie w trakcie całego pobytu – najlepiej w formie stołu szwedzkiego dostępnego w określonych godzinach,
  • zorganizowanie uroczystej kolacji 24 grudnia – wówczas na stole powinno pojawić się 12 dań w tradycyjnym stylu.

Święta Bożego Narodzenia to jednak znacznie więcej niż tylko pyszne posiłki spożywane w rodzinnym gronie – ważne, aby hotel zadbał też o świąteczny nastrój. Pięknie przystrojona, żywa choinka, pod którą będzie można położyć upominki dla najbliższych, blask kominka, aromatyczne grzane wino – to pozwoli poczuć panującą w tym czasie wyjątkową atmosferę.

Udogodnienia w hotelu

Boże Narodzenie powinno być nie tylko czasem świętowania i refleksji, ale również odpoczynku. Jak wybrać hotel na święta, aby cała rodzina mogła się zrelaksować? Kluczem są udogodnienia oferowane przez obiekt. Warto, aby hotel zapewniał:

  • dostęp do strefy SPA – basen, sauna czy łaźnia parowa to świetny sposób zarówno na odprężenie się, jak i zadbanie o samopoczucie po sycących posiłkach,
  • kącik dla najmłodszych – jeżeli wyjeżdżasz z rodziną, warto wybrać hotel, który dysponuje strefą, w której dzieci mogą się bezpiecznie bawić, a rodzice zrelaksować,
  • ogólnodostępne Wi-Fi – gdy planujesz np. wideorozmowy z bliskimi mieszkającymi za granicą, z którymi nie będziesz mógł się w tym roku spotkać osobiście.

W niektórych hotelach można też skorzystać z relaksujących masaży, gorącej sauny lub zabiegów kosmetycznych. Dzięki nim możesz wykorzystać święta Bożego Narodzenia również jako czas, w którym zadbasz o siebie.

Mimo znalezienia wielu ofert wciąż masz wątpliwości, jak wybrać najlepszy hotel na święta? W podjęciu decyzji pomóc mogą też opinie gości, którzy zdecydowali się na świąteczny pobyt w ubiegłych latach. Przejrzyj komentarze, koncentrując się zwłaszcza na recenzjach wystawionych tuż po świętach Bożego Narodzenia.

Atrakcje poza hotelem

Podczas świąt pogoda może dopisywać, a wówczas warto spędzić czas z bliskimi również poza hotelem. Jeżeli zastanawiasz się, jaki hotel wybrać na święta, sprawdź, co mieści się w jego okolicy. W pobliżu hotelu mogą znajdować się choćby:

  • urokliwe trasy piesze – mogą one przebiegać m.in. przez kompleksy leśne, wzgórza czy pola wydmowe,
  • przestrzeń do uprawiania sportów zimowych takich jak np. nordic walking, jogging, narty biegowe, a dla odważnych: morsowanie – jeżeli lubisz aktywnie spędzać wolny czas, może to być świetna przerwa między posiłkami czy regeneracją w SPA,
  • różne atrakcje turystyczne – sprawdź jednak, czy w okresie świąt Bożego Narodzenia będą one dostępne.

Gdzie szukać informacji o atrakcjach poza hotelem? W pierwszej kolejności sprawdź stronę internetową obiektu, który zainteresował Cię swoją ofertą. Wiele hoteli przygotowuje materiały informacyjne, pomagając w ten sposób swoim gościom w organizacji wypoczynku.

Jaki hotel na święta wybrać? Stary Dziwnów!

Myślisz o tym, aby wraz z bliskimi spędzić Boże Narodzenie nad morzem? Skorzystaj z naszej propozycji – w Hotelu Stary Dziwnów przygotowujemy dla naszych gości magiczne święta Bożego Narodzenia. Wspólna kolacja, pachnąca choinka, ciepło kominka, a do tego wygodne pokoje, liczne atrakcje i drobne, słodkie upominki dla najmłodszych – to tylko część naszej oferty.

Marzysz o wyjątkowych świętach Bożego Narodzenia? Jeżeli zastanawiasz się, jaki hotel wybrać na święta, zapraszamy do Starego Dziwnowa. Poznaj nasze świąteczne pakiety pobytowe i już dziś zarezerwuj swój pobyt – świętujmy wspólnie ten wyjątkowy czas.

Ostatnie wpisy:

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Zima w Starym Dziwnowie

Nad morzem mawiają, że Bałtyk latem jest najbardziej popularny, ale najpiękniejszy jest zimą. Powodów, by tak twierdzić, jest wiele. Od kilku lat nawet najmniejsze miejscowości nadmorskie nie zapadają już w sen zimowy,...

Najpiękniejsze plaże w Polsce. 5 miejsc, które pokochasz

Planujesz urlop nad Bałtykiem? Poznaj najpiękniejsze plaże w Polsce, które opisujemy w naszym minirankingu. Wśród nich m.in. Dziwnów, Kołobrzeg, Łeba, Jastrzębia Góra i Świnoujście. Plaże w Polsce mogą zaskoczyć! Wybierz te, które są naprawdę warte uwagi i ciesz się udanymi wakacjami.

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!