Jak wybrać hotel na święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy!

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Jak wybrać hotel na święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy!

Święta Bożego Narodzenia w hotelu to sposób, aby uniknąć czasochłonnych przygotowań i w pełni skoncentrować się na spędzeniu tego wyjątkowego czasu z najbliższymi. Jak wybrać hotel na święta? Poznaj nasze wskazówki – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem rezerwacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu na święta?

Z roku na rok święta w hotelu cieszą się większą popularnością – coraz więcej osób dostrzega plusy świątecznych wyjazdów. Jaki hotel wybrać na święta, aby z jednej strony poczuć świąteczną atmosferę, a z drugiej dobrze bawić się w gronie bliskich? Pierwszym krokiem powinno być zapoznanie się z ofertą świątecznych pakietów pobytowych, udogodnieniami proponowanymi przez hotel oraz atrakcjami w jego najbliższej okolicy.

Świąteczne pakiety pobytowe

Niektóre hotele przygotowują świąteczne pakiety pobytowe z dużym wyprzedzeniem – to oferta stworzona specjalnie z myślą o osobach poszukujących hotelu na święta Bożego Narodzenia. Jak wybrać hotel na święta? Najlepiej zdecydować się na taki obiekt, który w ramach świątecznego pakietu pobytowego zapewnia:

  • świąteczne menu, czyli najpopularniejsze dania podawane w tym okresie – wigilijny barszcz, pierogi z grzybami i kapustą czy makowiec,
  • wyżywienie w trakcie całego pobytu – najlepiej w formie stołu szwedzkiego dostępnego w określonych godzinach,
  • zorganizowanie uroczystej kolacji 24 grudnia – wówczas na stole powinno pojawić się 12 dań w tradycyjnym stylu.

Święta Bożego Narodzenia to jednak znacznie więcej niż tylko pyszne posiłki spożywane w rodzinnym gronie – ważne, aby hotel zadbał też o świąteczny nastrój. Pięknie przystrojona, żywa choinka, pod którą będzie można położyć upominki dla najbliższych, blask kominka, aromatyczne grzane wino – to pozwoli poczuć panującą w tym czasie wyjątkową atmosferę.

Udogodnienia w hotelu

Boże Narodzenie powinno być nie tylko czasem świętowania i refleksji, ale również odpoczynku. Jak wybrać hotel na święta, aby cała rodzina mogła się zrelaksować? Kluczem są udogodnienia oferowane przez obiekt. Warto, aby hotel zapewniał:

  • dostęp do strefy SPA – basen, sauna czy łaźnia parowa to świetny sposób zarówno na odprężenie się, jak i zadbanie o samopoczucie po sycących posiłkach,
  • kącik dla najmłodszych – jeżeli wyjeżdżasz z rodziną, warto wybrać hotel, który dysponuje strefą, w której dzieci mogą się bezpiecznie bawić, a rodzice zrelaksować,
  • ogólnodostępne Wi-Fi – gdy planujesz np. wideorozmowy z bliskimi mieszkającymi za granicą, z którymi nie będziesz mógł się w tym roku spotkać osobiście.

W niektórych hotelach można też skorzystać z relaksujących masaży, gorącej sauny lub zabiegów kosmetycznych. Dzięki nim możesz wykorzystać święta Bożego Narodzenia również jako czas, w którym zadbasz o siebie.

Mimo znalezienia wielu ofert wciąż masz wątpliwości, jak wybrać najlepszy hotel na święta? W podjęciu decyzji pomóc mogą też opinie gości, którzy zdecydowali się na świąteczny pobyt w ubiegłych latach. Przejrzyj komentarze, koncentrując się zwłaszcza na recenzjach wystawionych tuż po świętach Bożego Narodzenia.

Atrakcje poza hotelem

Podczas świąt pogoda może dopisywać, a wówczas warto spędzić czas z bliskimi również poza hotelem. Jeżeli zastanawiasz się, jaki hotel wybrać na święta, sprawdź, co mieści się w jego okolicy. W pobliżu hotelu mogą znajdować się choćby:

  • urokliwe trasy piesze – mogą one przebiegać m.in. przez kompleksy leśne, wzgórza czy pola wydmowe,
  • przestrzeń do uprawiania sportów zimowych takich jak np. nordic walking, jogging, narty biegowe, a dla odważnych: morsowanie – jeżeli lubisz aktywnie spędzać wolny czas, może to być świetna przerwa między posiłkami czy regeneracją w SPA,
  • różne atrakcje turystyczne – sprawdź jednak, czy w okresie świąt Bożego Narodzenia będą one dostępne.

Gdzie szukać informacji o atrakcjach poza hotelem? W pierwszej kolejności sprawdź stronę internetową obiektu, który zainteresował Cię swoją ofertą. Wiele hoteli przygotowuje materiały informacyjne, pomagając w ten sposób swoim gościom w organizacji wypoczynku.

Jaki hotel na święta wybrać? Stary Dziwnów!

Myślisz o tym, aby wraz z bliskimi spędzić Boże Narodzenie nad morzem? Skorzystaj z naszej propozycji – w Hotelu Stary Dziwnów przygotowujemy dla naszych gości magiczne święta Bożego Narodzenia. Wspólna kolacja, pachnąca choinka, ciepło kominka, a do tego wygodne pokoje, liczne atrakcje i drobne, słodkie upominki dla najmłodszych – to tylko część naszej oferty.

Marzysz o wyjątkowych świętach Bożego Narodzenia? Jeżeli zastanawiasz się, jaki hotel wybrać na święta, zapraszamy do Starego Dziwnowa. Poznaj nasze świąteczne pakiety pobytowe i już dziś zarezerwuj swój pobyt – świętujmy wspólnie ten wyjątkowy czas.

Ostatnie wpisy:

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!