Jak przygotować się na masaż?

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami. Jak zatem przygotować się do masażu, by w pełni cieszyć się jego zaletami?

Przygotowanie do masażu – podstawowe zasady

Wizyta u masażysty zarezerwowana, ale zamiast odprężenia czujesz lekkie podenerwowanie? Bez obaw, pierwszy masaż nie musi być źródłem zmartwień. By zabieg przyniósł oczekiwany efekt, na dobry początek warto zapoznać się z podstawowymi zasadami przygotowania do masażu:

  • około 1,5 h przed planowaną wizytą nie spożywaj ciężkostrawnych potraw,
  • przed pójściem na masaż weź ciepły prysznic – w ten sposób nie tylko zmyjesz zanieczyszczenia z powierzchni skóry, ale też rozluźnisz mięśnie, co sprzyja odprężeniu,
  • przed rozpoczęciem zabiegu zdejmij biżuterię – dla komfortu własnego i masażysty,
  • zanim wejdziesz do gabinetu, pamiętaj o wyciszeniu telefonu – SPA jest przede wszystkim strefą relaksu, a dźwięk połączenia może rozproszyć zarówno Ciebie, jak i osobę przeprowadzającą zabieg.

Masaż – jak się przygotować emocjonalnie?

Masaż wykonywany jest w celu rozluźnienia i zniwelowania stresu. Wybierając się na masaż, należy zatem zwrócić uwagę na właściwe przygotowanie pod kątem emocjonalnym. Odpowiednie nastawienie nie tylko zminimalizuje obawy towarzyszące wizycie, ale przede wszystkim zwiększy skuteczność masażu i zapewni lepsze efekty. Przed zabiegiem warto więc znaleźć kilka chwil dla siebie po intensywnym dniu i spróbować się wyciszyć oraz ukoić emocje.

W jaki sposób najlepiej to zrobić? Można wziąć ciepły prysznic, który świetnie relaksuje i rozluźnia mięśnie. Skuteczne mogą okazać się także medytacja lub ćwiczenia oddechowe, które stanowią popularny sposób na zmniejszenie napięcia i oczyszczenie umysłu. Należy bowiem mieć świadomość, że bez uwolnienia się od trosk i zmartwień, całkowite rozluźnienie w trakcie zabiegu może okazać się niemożliwe lub co najmniej utrudnione.

Jak się ubrać na masaż?

Jedno z pytań częściej zadawanych przez osoby planujące wizytę w SPA brzmi: czy do masażu trzeba się rozebrać? Wiele zależy od rodzaju masażu oraz obszaru ciała, który poddawany jest zabiegowi. Niektóre z nich nie wymagają całkowitego rozebrania się, jednak w wielu przypadkach konieczne jest pozostanie w samej bieliźnie – specjalnej, jednorazowej, którą otrzymuje się w gabinecie.

Oczywiście przed rozpoczęciem zabiegu masażysta poinformuje Cię, na jakich partiach ciała będzie się skupiał i poinstruuje, jak należy się ubrać. Podczas masażu podstawową i najważniejszą zasadą jest jednak Twój komfort, dlatego nawet podczas zabiegu wykonywanego na całym ciele, miejsca intymne osłaniane są ręcznikiem. Pomocny w przygotowaniu do masażu będzie także inny nasz artykuł, w którym piszemy, co zabrać do SPA. A jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie bój się pytać!

Jak się przygotować do masażu w SPA Stary Dziwnów?

Choć właściwe przygotowanie do masażu ma nieodzowny wpływ na efekty zabiegu, nie bez znaczenia pozostaje też atmosfera panująca w danym miejscu. Wybierając nasz hotel SPA nad morzem, możesz mieć pewność, że dołożymy wszelkich starań, by zatroszczyć się o Twoje samopoczucie – zarówno w trakcie masażu, jak i całego pobytu. W hotelowej strefie SPA & Wellness proponujemy masaże podstawowe oraz ajurwedyjskie, które skutecznie niwelują napięcie psychiczne, poprawiają samopoczucie i skracają czas regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym. Podczas zabiegów korzystamy wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych kosmetyków firmy Thalgo, a nasi doświadczeni masażyści zawsze chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i rozwiewają wątpliwości, sprawiając, że wizyta w SPA staje się idealnym dopełnieniem wypoczynku.

Ostatnie wpisy:

Bezpieczne opalanie nad morzem – co warto wiedzieć?

Opalanie nad morzem to dla wielu osób ulubiona forma spędzania czasu na plaży. Jednak warto pamiętać, że aby cieszyć się taką formą relaksu, należy stosować się do kilku zasad. W tym artykule przedstawiamy istotne informacje na temat bezpiecznego opalania nad morzem....

Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Deszcz nad morzem potrafi pokrzyżować plany wakacyjnego wypoczynku. Brzydka pogoda potrafi wzbudzić pewne obawy i niepewność co do udanego urlopu. Jednak, czy naprawdę trzeba rezygnować z przyjemności tylko z powodu deszczowych chmur? Nad Bałtykiem zawsze można...

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!