Jak przygotować się na masaż?

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami. Jak zatem przygotować się do masażu, by w pełni cieszyć się jego zaletami?

Przygotowanie do masażu – podstawowe zasady

Wizyta u masażysty zarezerwowana, ale zamiast odprężenia czujesz lekkie podenerwowanie? Bez obaw, pierwszy masaż nie musi być źródłem zmartwień. By zabieg przyniósł oczekiwany efekt, na dobry początek warto zapoznać się z podstawowymi zasadami przygotowania do masażu:

  • około 1,5 h przed planowaną wizytą nie spożywaj ciężkostrawnych potraw,
  • przed pójściem na masaż weź ciepły prysznic – w ten sposób nie tylko zmyjesz zanieczyszczenia z powierzchni skóry, ale też rozluźnisz mięśnie, co sprzyja odprężeniu,
  • przed rozpoczęciem zabiegu zdejmij biżuterię – dla komfortu własnego i masażysty,
  • zanim wejdziesz do gabinetu, pamiętaj o wyciszeniu telefonu – SPA jest przede wszystkim strefą relaksu, a dźwięk połączenia może rozproszyć zarówno Ciebie, jak i osobę przeprowadzającą zabieg.

Masaż – jak się przygotować emocjonalnie?

Masaż wykonywany jest w celu rozluźnienia i zniwelowania stresu. Wybierając się na masaż, należy zatem zwrócić uwagę na właściwe przygotowanie pod kątem emocjonalnym. Odpowiednie nastawienie nie tylko zminimalizuje obawy towarzyszące wizycie, ale przede wszystkim zwiększy skuteczność masażu i zapewni lepsze efekty. Przed zabiegiem warto więc znaleźć kilka chwil dla siebie po intensywnym dniu i spróbować się wyciszyć oraz ukoić emocje.

W jaki sposób najlepiej to zrobić? Można wziąć ciepły prysznic, który świetnie relaksuje i rozluźnia mięśnie. Skuteczne mogą okazać się także medytacja lub ćwiczenia oddechowe, które stanowią popularny sposób na zmniejszenie napięcia i oczyszczenie umysłu. Należy bowiem mieć świadomość, że bez uwolnienia się od trosk i zmartwień, całkowite rozluźnienie w trakcie zabiegu może okazać się niemożliwe lub co najmniej utrudnione.

Jak się ubrać na masaż?

Jedno z pytań częściej zadawanych przez osoby planujące wizytę w SPA brzmi: czy do masażu trzeba się rozebrać? Wiele zależy od rodzaju masażu oraz obszaru ciała, który poddawany jest zabiegowi. Niektóre z nich nie wymagają całkowitego rozebrania się, jednak w wielu przypadkach konieczne jest pozostanie w samej bieliźnie – specjalnej, jednorazowej, którą otrzymuje się w gabinecie.

Oczywiście przed rozpoczęciem zabiegu masażysta poinformuje Cię, na jakich partiach ciała będzie się skupiał i poinstruuje, jak należy się ubrać. Podczas masażu podstawową i najważniejszą zasadą jest jednak Twój komfort, dlatego nawet podczas zabiegu wykonywanego na całym ciele, miejsca intymne osłaniane są ręcznikiem. Pomocny w przygotowaniu do masażu będzie także inny nasz artykuł, w którym piszemy, co zabrać do SPA. A jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie bój się pytać!

Jak się przygotować do masażu w SPA Stary Dziwnów?

Choć właściwe przygotowanie do masażu ma nieodzowny wpływ na efekty zabiegu, nie bez znaczenia pozostaje też atmosfera panująca w danym miejscu. Wybierając nasz hotel SPA nad morzem, możesz mieć pewność, że dołożymy wszelkich starań, by zatroszczyć się o Twoje samopoczucie – zarówno w trakcie masażu, jak i całego pobytu. W hotelowej strefie SPA & Wellness proponujemy masaże podstawowe oraz ajurwedyjskie, które skutecznie niwelują napięcie psychiczne, poprawiają samopoczucie i skracają czas regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym. Podczas zabiegów korzystamy wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych kosmetyków firmy Thalgo, a nasi doświadczeni masażyści zawsze chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i rozwiewają wątpliwości, sprawiając, że wizyta w SPA staje się idealnym dopełnieniem wypoczynku.

Ostatnie wpisy:

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!