Weekend w Dziwnowie – co warto zobaczyć?

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Weekend w Dziwnowie – co warto zobaczyć?

Dziwnów to doskonałe miejsce na naprawdę udane wakacje. Dlaczego warto wybrać Dziwnów na wypoczynek? Po pierwsze dlatego, że nie jest to rozbudowana metropolia, a oferuje wiele atrakcji zarówno dla osób żądnych przygody, jak i takich, które chcą odpocząć od zgiełku oraz tłumów turystów. Po drugie to idealne miejsce wypadowe do głównych miast turystycznych polskiego nabrzeża. Ale to nie wszystko! Poznaj najważniejsze atrakcje turystyczne Dziwnowa, które z pewnością zainteresują każdego!

Jedne z lepszych polskich plaż

W gminie Dziwnów przede wszystkim należy zobaczyć plaże, które mierzą łącznie prawie 18 km. W samym Dziwnowie plaża podzielona jest cieśniną na część wschodnią oraz zachodnią i ma niemal 3 km długości. Dziwnowskie plaże należą przy tym do jednych z najszerszych, a ponieważ często są osłonięte klifami, lasami oraz wydmami, mają wyjątkowy mikroklimat i prezentują się naprawdę pięknie.

Aleja Gwiazd Polskiego Sportu

Aleja jest miejscem wyjątkowym. Znajduje się na niej niemal 100 replik medali i trofeów zdobytych przez polskich sportowców podczas największych imprez i zawodów sportowych. Postumenty najwspanialej wyglądają wieczorem, kiedy są podświetlone, co dodaje im wyjątkowości i splendoru.

Z Aleją Gwiazd Sportu związany jest również Festiwal, na który do Dziwnowa zjeżdżają znani i lubiani sportowcy, dziennikarze i sławne osobowości telewizji. Jest to niewątpliwą gratką dla wszystkich miłośników najróżniejszych dyscyplin. Podczas Festiwalu, w mieście odbywają się również liczne koncerty, zabawy, turnieje, gry z udziałem wielu medalistów oraz wybory Miss Sportu.

Dziwnowska promenada

Kolejną atrakcją jest promenada, która ma niemal 3 km długości i położona jest na szczycie nadmorskich wydm. To idealne miejsce spacerowe dla rodzin z dziećmi i osób starszych, ciągnące się między lasami sosnowymi.

Wyjątkowy most zwodzony

Jedną z większych atrakcji Dziwnowa jest most zwodzony zbudowany na Cieśninie Dziwna, który łączy Wyspę Wolin ze stałym lądem. Most kilka razy w ciągu dnia podnosi się, czemu towarzyszy przepływanie statków.

Porty w Dziwnowie

Dziwnów, jako miejscowość nadmorska, nie mógłby funkcjonować bez portów. Każdy, kto odwiedza to miejsce, powinien więc się udać do portu jachtowego, portu rybackiego oraz do przystani sezonowej i cumowiska statków wycieczkowych. Port jachtowy zbudowany jest w kształt litery „G” i mieści ok. 60 jednostek do 12 m długości. Wielokrotnie cumują tu jachty uczestniczące w rozgrywkach regatowych mistrzostw świata czy Europy. Z kolei port rybacki pamięta czasy powojennej Polski. To jednak nowoczesny obiekt, w którym lokalni rybacy nie tylko z chęcią sprzedają świeżo złowione ryby, ale i dzielą się interesującymi opowieściami. Zwiedzając Dziwnów, nie można też pominąć najpopularniejszych atrakcji miasta, czyli Korsarza i Victorii. To statki wycieczkowe stylizowane na jednostki pirackie, które kursują po morzu oraz do Kamienia Pomorskiego. W gminie Dziwnów, na wodach Zatoki Wrzosowej i Zalewu Kamieńskiego można skorzystać również z motorówek i katamaranów oraz uczęszczać na zajęcia do szkoły windsurferów i kitesurferów, a także jeździć na nartach wodnych i uprawiać wakeboarding.

Jezioro Martwa Dziwna

Jezioro to utworzyło się po zasypaniu pierwotnego ujścia cieśniny Dziwny. Można przejść czerwonym szlakiem turystycznym, ciągnącym się po jego północnym brzegu i podziwiać liczne gatunki chronionych roślin, ptaków i ryb. To idealne miejsce do wypoczynku oraz uprawiania sportów kajakowych.

Parki w Dziwnowie

W miejscowości na uwagę turystów zasługują również trzy parki miejskie: Park Zdrojowy, Park Bałtycki oraz Park Żeglarski. Park Zdrojowy nie tylko wyróżnia się wyjątkowym mikroklimatem miejsca. Można tu skorzystać również siłowni, placu zabaw, boiska i kortów tenisowych. Wiele dodatkowych atrakcji oferuje również Park Bałtycki. Jest on szczególnie atrakcyjny dla rodzin z dziećmi. Wyposażono go bowiem nawet w specjalną ścieżkę dla dziecięcych rowerków. Z kolei Park Żeglarski jest wspaniałym obserwatorium ruchu żeglugowego. W parku tym jest również mnóstwo zacisznych miejsc, które pokochają wędkarze. W Dziwnowie nie można zapomnieć też o Wolińskim Parku Narodowym, który położony jest na zachodniej części miejscowości. Największym uznaniem cieszy się tu Zagroda Pokazowa Żubrów, w której oprócz żubrów żyją również jelenie, sarny, dziki i orły bieliki.

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie

Dziwnów kojarzy się również z niesamowitą atrakcją, która zainteresuje głównie rodziny z dziećmi. Jest tu bowiem Park Miniatur, gdzie można zobaczyć parowozy jeżdżące między lampami czy repliki prawdziwych latarni morskich polskiego wybrzeża.

Również okolica Dziwnowa jest turystycznie interesująca

5 km od Dziwnowa znajduje się Bałtycki Park Dinozaurów ze wspaniałym Parkiem Safari, wzdłuż Dziwny biegnie prawie 30-kilometrowa trasa rowerowa. Na uwagę zasługuje też Kamień Pomorski z fascynującą, XIV-wieczną architekturą oraz Trzęsacz z interesującymi historycznie ruinami kościoła. Dziwnów i jego okolice to naprawdę niezwykłe, malownicze miejsce, w którym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ostatnie wpisy:

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!