Weekend w Dziwnowie – co warto zobaczyć?

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Weekend w Dziwnowie – co warto zobaczyć?

Dziwnów to doskonałe miejsce na naprawdę udane wakacje. Dlaczego warto wybrać Dziwnów na wypoczynek? Po pierwsze dlatego, że nie jest to rozbudowana metropolia, a oferuje wiele atrakcji zarówno dla osób żądnych przygody, jak i takich, które chcą odpocząć od zgiełku oraz tłumów turystów. Po drugie to idealne miejsce wypadowe do głównych miast turystycznych polskiego nabrzeża. Ale to nie wszystko! Poznaj najważniejsze atrakcje turystyczne Dziwnowa, które z pewnością zainteresują każdego!

Jedne z lepszych polskich plaż

W gminie Dziwnów przede wszystkim należy zobaczyć plaże, które mierzą łącznie prawie 18 km. W samym Dziwnowie plaża podzielona jest cieśniną na część wschodnią oraz zachodnią i ma niemal 3 km długości. Dziwnowskie plaże należą przy tym do jednych z najszerszych, a ponieważ często są osłonięte klifami, lasami oraz wydmami, mają wyjątkowy mikroklimat i prezentują się naprawdę pięknie.

Aleja Gwiazd Polskiego Sportu

Aleja jest miejscem wyjątkowym. Znajduje się na niej niemal 100 replik medali i trofeów zdobytych przez polskich sportowców podczas największych imprez i zawodów sportowych. Postumenty najwspanialej wyglądają wieczorem, kiedy są podświetlone, co dodaje im wyjątkowości i splendoru.

Z Aleją Gwiazd Sportu związany jest również Festiwal, na który do Dziwnowa zjeżdżają znani i lubiani sportowcy, dziennikarze i sławne osobowości telewizji. Jest to niewątpliwą gratką dla wszystkich miłośników najróżniejszych dyscyplin. Podczas Festiwalu, w mieście odbywają się również liczne koncerty, zabawy, turnieje, gry z udziałem wielu medalistów oraz wybory Miss Sportu.

Dziwnowska promenada

Kolejną atrakcją jest promenada, która ma niemal 3 km długości i położona jest na szczycie nadmorskich wydm. To idealne miejsce spacerowe dla rodzin z dziećmi i osób starszych, ciągnące się między lasami sosnowymi.

Wyjątkowy most zwodzony

Jedną z większych atrakcji Dziwnowa jest most zwodzony zbudowany na Cieśninie Dziwna, który łączy Wyspę Wolin ze stałym lądem. Most kilka razy w ciągu dnia podnosi się, czemu towarzyszy przepływanie statków.

Porty w Dziwnowie

Dziwnów, jako miejscowość nadmorska, nie mógłby funkcjonować bez portów. Każdy, kto odwiedza to miejsce, powinien więc się udać do portu jachtowego, portu rybackiego oraz do przystani sezonowej i cumowiska statków wycieczkowych. Port jachtowy zbudowany jest w kształt litery „G” i mieści ok. 60 jednostek do 12 m długości. Wielokrotnie cumują tu jachty uczestniczące w rozgrywkach regatowych mistrzostw świata czy Europy. Z kolei port rybacki pamięta czasy powojennej Polski. To jednak nowoczesny obiekt, w którym lokalni rybacy nie tylko z chęcią sprzedają świeżo złowione ryby, ale i dzielą się interesującymi opowieściami. Zwiedzając Dziwnów, nie można też pominąć najpopularniejszych atrakcji miasta, czyli Korsarza i Victorii. To statki wycieczkowe stylizowane na jednostki pirackie, które kursują po morzu oraz do Kamienia Pomorskiego. W gminie Dziwnów, na wodach Zatoki Wrzosowej i Zalewu Kamieńskiego można skorzystać również z motorówek i katamaranów oraz uczęszczać na zajęcia do szkoły windsurferów i kitesurferów, a także jeździć na nartach wodnych i uprawiać wakeboarding.

Jezioro Martwa Dziwna

Jezioro to utworzyło się po zasypaniu pierwotnego ujścia cieśniny Dziwny. Można przejść czerwonym szlakiem turystycznym, ciągnącym się po jego północnym brzegu i podziwiać liczne gatunki chronionych roślin, ptaków i ryb. To idealne miejsce do wypoczynku oraz uprawiania sportów kajakowych.

Parki w Dziwnowie

W miejscowości na uwagę turystów zasługują również trzy parki miejskie: Park Zdrojowy, Park Bałtycki oraz Park Żeglarski. Park Zdrojowy nie tylko wyróżnia się wyjątkowym mikroklimatem miejsca. Można tu skorzystać również siłowni, placu zabaw, boiska i kortów tenisowych. Wiele dodatkowych atrakcji oferuje również Park Bałtycki. Jest on szczególnie atrakcyjny dla rodzin z dziećmi. Wyposażono go bowiem nawet w specjalną ścieżkę dla dziecięcych rowerków. Z kolei Park Żeglarski jest wspaniałym obserwatorium ruchu żeglugowego. W parku tym jest również mnóstwo zacisznych miejsc, które pokochają wędkarze. W Dziwnowie nie można zapomnieć też o Wolińskim Parku Narodowym, który położony jest na zachodniej części miejscowości. Największym uznaniem cieszy się tu Zagroda Pokazowa Żubrów, w której oprócz żubrów żyją również jelenie, sarny, dziki i orły bieliki.

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie

Dziwnów kojarzy się również z niesamowitą atrakcją, która zainteresuje głównie rodziny z dziećmi. Jest tu bowiem Park Miniatur, gdzie można zobaczyć parowozy jeżdżące między lampami czy repliki prawdziwych latarni morskich polskiego wybrzeża.

Również okolica Dziwnowa jest turystycznie interesująca

5 km od Dziwnowa znajduje się Bałtycki Park Dinozaurów ze wspaniałym Parkiem Safari, wzdłuż Dziwny biegnie prawie 30-kilometrowa trasa rowerowa. Na uwagę zasługuje też Kamień Pomorski z fascynującą, XIV-wieczną architekturą oraz Trzęsacz z interesującymi historycznie ruinami kościoła. Dziwnów i jego okolice to naprawdę niezwykłe, malownicze miejsce, w którym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ostatnie wpisy:

Jak wybrać hotel na święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy!

Święta Bożego Narodzenia w hotelu to sposób, aby uniknąć czasochłonnych przygotowań i w pełni skoncentrować się na spędzeniu tego wyjątkowego czasu z najbliższymi. Jak wybrać hotel na święta? Poznaj nasze wskazówki – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Zima w Starym Dziwnowie

Nad morzem mawiają, że Bałtyk latem jest najbardziej popularny, ale najpiękniejszy jest zimą. Powodów, by tak twierdzić, jest wiele. Od kilku lat nawet najmniejsze miejscowości nadmorskie nie zapadają już w sen zimowy,...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!