Wakacje nad polskim morzem a koronawirus – wybierz Hotel&SPA Stary Dziwnów

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Wakacje nad polskim morzem a koronawirus – wybierz Hotel&SPA Stary Dziwnów

Wielu osobom słowo „urlop” przywodzi na myśl szum morza, nagrzany piasek pod stopami i malownicze zachody słońca. Epidemia koronawirusa przekreśliła wiele planów, ale wcale nie musi uniemożliwić letniego wypoczynku nad polskim morzem. Przestrzegając podstawowych zasad higieny i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), ryzyko można zminimalizować. Sprawdź, dlaczego w tym okresie warto wybrać nasz hotel!

Wakacje nad polskim morzem a koronawirus – Wybierz Hotel&SPA Stary Dziwnów

Chcesz spędzić wakacje nad morzem? Miasto Dziwnów położone jest w północno-zachodniej Polsce. Turyści doceniają m.in. letnie kąpielisko obejmujące 800 m linii brzegowej, liczne atrakcje i dobrą bazę hotelową. Hotel Stary Dziwnów oferuje noclegi nad morzem. W ramach pakietów pobytowych naszym Gościom proponujemy komfortowy wypoczynek z wyżywieniem (śniadania, obiadokolacje, zupy dla dzieci) oraz dostęp do strefy SPA.

Liczne atrakcje zarówno w naszym hotelu, jak i w okolicy, to nie jedyne powody, dla których warto zarezerwować pobyt właśnie u nas. Czyste i bogate w jod powietrze to gwarancja świetnego samopoczucia – jod jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania.

Koronawirus a wyjazd – jak zmieniła się rzeczywistość w hotelach?

Z przeprowadzonych dotychczas badań opinii publicznej wynika, że Polacy wcale nie zamierzają rezygnować z letniego urlopu – 55 proc. ankietowanych planuje zatrzymać się w hotelach. To z kolei powoduje, że jako odpowiedzialni właściciele Hotelu Stary Dziwnów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo. W okresie epidemii koronawirusa sprowadza się ono do wzmożonego dbania o czystość i dezynfekcji pomieszczeń ogólnodostępnych.

Mimo że naszej załodze przybyło obowiązków, Gościom zapewniamy komfortowy odpoczynek. Opracowaliśmy standardy funkcjonowania hotelu na czas trwania epidemii koronawirusa i zdejmowania kolejnych obostrzeń. Dzięki temu zarówno nasi Goście, jak i personel mogą czuć się bezpiecznie – dokładamy wszelkich starań, aby ryzyko ograniczyć do minimum.

Zalecenia dotyczące korzystania z plaż i kąpielisk

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Właśnie dlatego tak istotne jest zachowanie odpowiedniej odległości. Latem, gdy plaże są zatłoczone, spełnienie tego warunku jest dość trudne. Z uwagi na aktualną sytuację i zbliżający się sezon letni, GIS przygotował zalecenia dotyczące korzystania z plaż i kąpielisk przez turystów. O czym należy pamiętać, wybierając się na wakacje nad morze? Poza wspomnianym zachowaniem dystansu społecznego, GIS zaleca też:

  • unikanie zatłoczonych plaż i zgromadzeń na terenie kąpielisk,
  • stosowanie środków ochrony osobistej zgodnie z aktualnymi rekomendacjami,
  • staranne zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu i kichania oraz szczególne dbanie o higienę rąk,
  • zachowanie czystości w otoczeniu,
  • korzystanie z własnego sprzętu turystycznego i przyborów toaletowych, w tym leżaków, mat czy ręczników.

Obserwować warto swoje samopoczucie. W razie jego pogorszenia lub pojawienia się objawów wskazujących na chorobę zakaźną, należy zrezygnować z korzystania z plaż i kąpielisk.

Czy urlop nad morzem w Hotel&SPA Stary Dziwnów jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo w czasie urlopu nad morzem zależy zarówno od zachowania środków ostrożności przez Gości, jak i postępowania pracowników hotelu. Załoga Hotelu Stary Dziwnów przykłada szczególną uwagę do czystości w całym obiekcie. Systematycznie sprzątamy pokoje zajmowane przez Gości, dezynfekujemy również pomieszczenia wspólne. Stosujemy się do wszystkich zaleceń wydawanych m.in. przez Sanepid. 

O tym, że od dawna naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych Gości, świadczyć mogą m.in. opinie wystawione nam przez osoby, które spędziły w naszym hotelu weekend lub urlop. Nasza załoga pracuje jednak dyskretnie – dbamy o komfort naszych Gości. Chcąc zminimalizować ryzyko pojawienia się chorób zakaźnych, do minimum ograniczamy kontakt załogi z Gośćmi.

Nasz zespół został odpowiednio przeszkolony. Na bieżąco zapoznajemy się i dostosowujemy się do wytycznych GIS.

Bezpieczny urlop – jak wypocząć bez stresu podczas wakacji?

Urlop to czas odpoczynku, ale wyjątkowa sytuacja spowodowana koronawirusem może doprowadzić do wprowadzenia czasowych ograniczeń dotyczących korzystania z kąpielisk i plaż. Takie rozwiązania zamierza wprowadzić m.in. Hiszpania – turyści na plażach mogliby spędzać maksymalnie cztery godziny. Jak zapewnić sobie rozrywkę, niezależnie od ograniczeń, jakie zostaną wprowadzone? Hotel Stary Dziwnów przygotował atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych Gości. Składają się na nie:

  • bawialnia i plac zabaw dla dzieci – z myślą o najmłodszych Gościach zatrudniamy animatorów,
  • strefa Wellness&SPA – oferujemy m.in. masaże,
  • basen z wodospadami oraz przeciwprądami, jacuzzi, łaźnia parowa czy sauna sucha.

Chcesz spędzić niezapomniany urlop na Pomorzu? Wybierz pakiety pobytowe nad morzem. Serdecznie zapraszamy do złożenia rezerwacji telefonicznie lub poprzez formularz zamieszczony na naszej stronie.

Ostatnie wpisy:

Bezpieczne opalanie nad morzem – co warto wiedzieć?

Opalanie nad morzem to dla wielu osób ulubiona forma spędzania czasu na plaży. Jednak warto pamiętać, że aby cieszyć się taką formą relaksu, należy stosować się do kilku zasad. W tym artykule przedstawiamy istotne informacje na temat bezpiecznego opalania nad morzem....

Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Deszcz nad morzem potrafi pokrzyżować plany wakacyjnego wypoczynku. Brzydka pogoda potrafi wzbudzić pewne obawy i niepewność co do udanego urlopu. Jednak, czy naprawdę trzeba rezygnować z przyjemności tylko z powodu deszczowych chmur? Nad Bałtykiem zawsze można...

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!