Atrakcje dla dzieci w Dziwnowi

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Atrakcje dla dzieci w Dziwnowi

Wybierając się na urlop z dziećmi, warto dobrze przemyśleć cel podróży. Rodzice mniejszych pociech zwykle uciekają od zgiełku dużego miasta i wyjeżdżają do mniejszych miejscowości nad Bałtykiem. Sporą popularnością cieszy się Dziwnów. Nic dziwnego – to niezwykle urokliwe miejsce z szerokimi plażami i wieloma atrakcjami, które z pewnością zachwycą zarówno dzieci, jak i rodziców. W okolicy znajduje się rozbudowana i zróżnicowana infrastruktura noclegowa oraz liczne miejsca, które zapewnią rozrywkę i ruch dzieciom w każdym wieku. Ponadto z Dziwnowa można szybko i łatwo dojechać do większości dużych kurortów nadmorskich. Dobre połączenie komunikacyjne miejscowości z całym pomorzem jest jego zdecydowanym atutem. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop do Dziwnowa?

Dziwnów zachwyca plażami

Miejscowość dysponuje ponad 18 km linii brzegowej, z plażami spełniającymi najwyższe standardy sanitarne. Większość plaż osłoniętych jest wysokimi klifami, wydmami oraz lasami i należy do najszerszych w okolicy. Krajobraz jest więc zachwycający – turyści wypoczywający na plażach mogą cieszyć się pięknymi widokami przez cały dzień. Poza tym, dzięki idealnym warunkom powietrznym i sprzyjającym prądom morskim, wszystkie są zaciszne, a utworzony na nich mikroklimat sprzyja wypoczynkowi i ma walory zdrowotne. Pobyt na nich szczególnie polecany jest dzieciom oraz osobom z chorobami kardiologicznymi i dróg oddechowych. Co najważniejsze, dziwnowskie plaże to nie tylko miejsce błogiego wypoczynku, budowania zamków z piasku i pływania. Na niektórych można znaleźć dmuchane zamki i atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych.

Festiwal nie tylko dla sportowców

Dzieci znajdą w Dziwnowie mnóstwo atrakcji również podczas licznych festiwali. Rozpoczynając od Majówki w Dziwnowie, przez Festyn Rybaka aż po Dzień Grecki. Kolejne atrakcje to Festyn Komandosa, Projekt Plaża oraz oczywiście znany Festiwal Gwiazd Sportu. Szczególnie starsze dzieci docenią miejsce, w którym repliki swoich medali mają tacy sportowcy jak: Otylia Jędrzejczak, Wojciech Fortuna, Dariusz Michalczewski. Uciszy ich też możliwość zagrania w piłkę z Jerzym Dudkiem czy w golfa z Mariuszem Czerkawskim. Na pewno niezapomniane będą dla nich spotkania z Bartoszem Zmarzlikiem, Pawłem Fajdkiem czy Agnieszką Skrzypulec.

Parki idealne dla małych odkrywców

Pierwszym z parków, który dzieci powinny odwiedzić, jest Bałtycki Parki Edukacyjny. Podczas narady piratów i zabaw zręcznościowych, dzieci ćwiczą wyobraźnię i spryt, świetnie bawiąc się oraz poznając najciekawsze informacje o Morzu Bałtyckim. Wspaniałym rozwiązaniem jest tu też edukacyjna ścieżka rowerowa, przygotowana specjalnie dla dziecięcych rowerków.

Drugim parkiem wartym uwagi jest Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Lokomotywy, parowozy i wagony kolejowe, kolejka lilipucia, latarnie morskie, bajkowe lokomotywy i ponad kilometr torów to tylko nieliczne z wielu atrakcji skierowanych głównie dla dzieci.

Sporty wodne i inne atrakcje dla dzieci

Motorówki, skutery i pływające banany zainteresują z pewnością młodzież. Dzieci świetnie będą się bawiły podczas organizowanych dla nich kursów żeglarskich, windsurfingu i kitesurfingu.

Ostatnie wpisy:

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!