Hotel przyjazny dzieciom – czyli jaki?

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Hotel przyjazny dzieciom – czyli jaki?

Zastanawiasz się, jaki hotel wybrać na wakacje z dzieckiem? Odpowiedź wydaje się prosta – ten przyjazny dzieciom. Co właściwie oznacza to określenie? Co dokładnie się pod nim kryje? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania i wskazujemy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę, wybierając hotel dla całej rodziny.

Po pierwsze, pokoje i cała hotelowa infrastruktura

Sprawa może wydawać się błaha, jednak zdecydowanie taka nie jest. Wybierając się, np. nad morze, z jednym maluchem lub z całą gromadką swoich pociech, z pewnością docenisz odpowiednio wyposażony, przestronny i zapewniający komfort zarówno dzieciom, jak i Wam – rodzicom, pokój. Nie wszystkie hotele biorą pod uwagę specyficzne potrzeby rodzin z dziećmi. Łóżeczko przeznaczone dla niemowlaka czy oferta pokojów typu SUITE, łączących dwa pomieszczenia – salonu i sypialni.  Obok oferty hotelowych pokojów, nie mniejsze znaczenie będzie mieć wyposażenie hotelu w windę czy też pozostawienie do dyspozycji małych gości specjalnych, wysokich krzesełek w hotelowej restauracji.

Hotel przyjazny dzieciom

Po drugie, hotelowe menu

Hotel przyjazny dzieciom to ten, który uwzględnia dziecięce gusta kulinarne. „Dorosłe” menu, nawet najbardziej wykwintne i smakowite, dzieciom niekoniecznie się spodoba. Dlatego tak istotne jest, aby wybrane propozycje kulinarne nawiązywały do dziecięcych upodobań. A Ty nie będziesz martwić się koniecznością zaopatrywania w dodatkowe jedzenie, na wypadek, gdyby maluchowi nie smakowały hotelowe propozycje.

Po trzecie, plac zabaw i bawialnia

Czyli infrastruktura dedykowana najmłodszym gościom. Atrakcyjny plac zabaw tuż przy hotelu (nowoczesny, bezpieczny, ogrodzony), a w razie niepogody dobrze wyposażona bawialnia, np. z puzzlami, klockami i całą kolekcją ciekawych książeczek. Mile widziane będą także wieczorne pokazy bajek czy filmów dla dzieci. Takie udogodnienia to gwarancja dobrej zabawy najmłodszych gości, którym nuda na pewno nie zagrozi i zdecydowanie komfortowe rozwiązanie dla ich rodziców. Wybierając hotel przyjazny dzieciom, nie musisz zabierać ze sobą wielu zabawek swojej pociechy czy też wszystkich codziennych akcesoriów. Bagaż będzie z pewnością lżejszy!

Po czwarte, animacje

Hotel przyjazny dzieciom to także ten, który przygotował dla swoich najmłodszych gości atrakcyjną ofertę codziennych animacji. Gry i zabawy ruchowe, a także plastyczne czy edukacyjne z pewnością przypadną maluchom do gustu. A w czasie, gdy dzieci będą pod troskliwą opieką pani animatorki, rodzice mogą spokojnie oddać się relaksowi w hotelowej strefie SPA. Wszyscy członkowie rodziny będą zadowolenia z takiego rozwiązania.

Wybierając hotel na rodzinny urlop, sprawdź proponowane przez obiekt pakiety pobytowe dedykowane właśnie rodzinom z dziećmi. W takiej opcji pobytu najczęściej od razu otrzymujesz dostęp do wielu rodzinnych udogodnień, jak wspomniane wcześniej posiłki czy właśnie animacje dla dzieci i opieka animatorów na czas Twojego pobytu w hotelowym SPA.

Ostatnie wpisy:

Jak wybrać hotel na święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy!

Święta Bożego Narodzenia w hotelu to sposób, aby uniknąć czasochłonnych przygotowań i w pełni skoncentrować się na spędzeniu tego wyjątkowego czasu z najbliższymi. Jak wybrać hotel na święta? Poznaj nasze wskazówki – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Zima w Starym Dziwnowie

Nad morzem mawiają, że Bałtyk latem jest najbardziej popularny, ale najpiękniejszy jest zimą. Powodów, by tak twierdzić, jest wiele. Od kilku lat nawet najmniejsze miejscowości nadmorskie nie zapadają już w sen zimowy,...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!