Hotel przyjazny dzieciom – czyli jaki?

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Hotel przyjazny dzieciom – czyli jaki?

Zastanawiasz się, jaki hotel wybrać na wakacje z dzieckiem? Odpowiedź wydaje się prosta – ten przyjazny dzieciom. Co właściwie oznacza to określenie? Co dokładnie się pod nim kryje? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania i wskazujemy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę, wybierając hotel dla całej rodziny.

Po pierwsze, pokoje i cała hotelowa infrastruktura

Sprawa może wydawać się błaha, jednak zdecydowanie taka nie jest. Wybierając się, np. nad morze, z jednym maluchem lub z całą gromadką swoich pociech, z pewnością docenisz odpowiednio wyposażony, przestronny i zapewniający komfort zarówno dzieciom, jak i Wam – rodzicom, pokój. Nie wszystkie hotele biorą pod uwagę specyficzne potrzeby rodzin z dziećmi. Łóżeczko przeznaczone dla niemowlaka czy oferta pokojów typu SUITE, łączących dwa pomieszczenia – salonu i sypialni.  Obok oferty hotelowych pokojów, nie mniejsze znaczenie będzie mieć wyposażenie hotelu w windę czy też pozostawienie do dyspozycji małych gości specjalnych, wysokich krzesełek w hotelowej restauracji.

Hotel przyjazny dzieciom

Po drugie, hotelowe menu

Hotel przyjazny dzieciom to ten, który uwzględnia dziecięce gusta kulinarne. „Dorosłe” menu, nawet najbardziej wykwintne i smakowite, dzieciom niekoniecznie się spodoba. Dlatego tak istotne jest, aby wybrane propozycje kulinarne nawiązywały do dziecięcych upodobań. A Ty nie będziesz martwić się koniecznością zaopatrywania w dodatkowe jedzenie, na wypadek, gdyby maluchowi nie smakowały hotelowe propozycje.

Po trzecie, plac zabaw i bawialnia

Czyli infrastruktura dedykowana najmłodszym gościom. Atrakcyjny plac zabaw tuż przy hotelu (nowoczesny, bezpieczny, ogrodzony), a w razie niepogody dobrze wyposażona bawialnia, np. z puzzlami, klockami i całą kolekcją ciekawych książeczek. Mile widziane będą także wieczorne pokazy bajek czy filmów dla dzieci. Takie udogodnienia to gwarancja dobrej zabawy najmłodszych gości, którym nuda na pewno nie zagrozi i zdecydowanie komfortowe rozwiązanie dla ich rodziców. Wybierając hotel przyjazny dzieciom, nie musisz zabierać ze sobą wielu zabawek swojej pociechy czy też wszystkich codziennych akcesoriów. Bagaż będzie z pewnością lżejszy!

Po czwarte, animacje

Hotel przyjazny dzieciom to także ten, który przygotował dla swoich najmłodszych gości atrakcyjną ofertę codziennych animacji. Gry i zabawy ruchowe, a także plastyczne czy edukacyjne z pewnością przypadną maluchom do gustu. A w czasie, gdy dzieci będą pod troskliwą opieką pani animatorki, rodzice mogą spokojnie oddać się relaksowi w hotelowej strefie SPA. Wszyscy członkowie rodziny będą zadowolenia z takiego rozwiązania.

Wybierając hotel na rodzinny urlop, sprawdź proponowane przez obiekt pakiety pobytowe dedykowane właśnie rodzinom z dziećmi. W takiej opcji pobytu najczęściej od razu otrzymujesz dostęp do wielu rodzinnych udogodnień, jak wspomniane wcześniej posiłki czy właśnie animacje dla dzieci i opieka animatorów na czas Twojego pobytu w hotelowym SPA.

Ostatnie wpisy:

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Co zabrać do SPA? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd do SPA to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji organizmu. Aby jednak w pełni oddać się relaksowi i zabiegom wykonywanym przez profesjonalistów, należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Co zabrać ze sobą do SPA, aby komfortowo korzystać z jego...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!