Hotel przyjazny dzieciom – czyli jaki?

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Hotel przyjazny dzieciom – czyli jaki?

Zastanawiasz się, jaki hotel wybrać na wakacje z dzieckiem? Odpowiedź wydaje się prosta – ten przyjazny dzieciom. Co właściwie oznacza to określenie? Co dokładnie się pod nim kryje? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania i wskazujemy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę, wybierając hotel dla całej rodziny.

Po pierwsze, pokoje i cała hotelowa infrastruktura

Sprawa może wydawać się błaha, jednak zdecydowanie taka nie jest. Wybierając się, np. nad morze, z jednym maluchem lub z całą gromadką swoich pociech, z pewnością docenisz odpowiednio wyposażony, przestronny i zapewniający komfort zarówno dzieciom, jak i Wam – rodzicom, pokój. Nie wszystkie hotele biorą pod uwagę specyficzne potrzeby rodzin z dziećmi. Łóżeczko przeznaczone dla niemowlaka czy oferta pokojów typu SUITE, łączących dwa pomieszczenia – salonu i sypialni.  Obok oferty hotelowych pokojów, nie mniejsze znaczenie będzie mieć wyposażenie hotelu w windę czy też pozostawienie do dyspozycji małych gości specjalnych, wysokich krzesełek w hotelowej restauracji.

Hotel przyjazny dzieciom

Po drugie, hotelowe menu

Hotel przyjazny dzieciom to ten, który uwzględnia dziecięce gusta kulinarne. „Dorosłe” menu, nawet najbardziej wykwintne i smakowite, dzieciom niekoniecznie się spodoba. Dlatego tak istotne jest, aby wybrane propozycje kulinarne nawiązywały do dziecięcych upodobań. A Ty nie będziesz martwić się koniecznością zaopatrywania w dodatkowe jedzenie, na wypadek, gdyby maluchowi nie smakowały hotelowe propozycje.

Po trzecie, plac zabaw i bawialnia

Czyli infrastruktura dedykowana najmłodszym gościom. Atrakcyjny plac zabaw tuż przy hotelu (nowoczesny, bezpieczny, ogrodzony), a w razie niepogody dobrze wyposażona bawialnia, np. z puzzlami, klockami i całą kolekcją ciekawych książeczek. Mile widziane będą także wieczorne pokazy bajek czy filmów dla dzieci. Takie udogodnienia to gwarancja dobrej zabawy najmłodszych gości, którym nuda na pewno nie zagrozi i zdecydowanie komfortowe rozwiązanie dla ich rodziców. Wybierając hotel przyjazny dzieciom, nie musisz zabierać ze sobą wielu zabawek swojej pociechy czy też wszystkich codziennych akcesoriów. Bagaż będzie z pewnością lżejszy!

Po czwarte, animacje

Hotel przyjazny dzieciom to także ten, który przygotował dla swoich najmłodszych gości atrakcyjną ofertę codziennych animacji. Gry i zabawy ruchowe, a także plastyczne czy edukacyjne z pewnością przypadną maluchom do gustu. A w czasie, gdy dzieci będą pod troskliwą opieką pani animatorki, rodzice mogą spokojnie oddać się relaksowi w hotelowej strefie SPA. Wszyscy członkowie rodziny będą zadowolenia z takiego rozwiązania.

Wybierając hotel na rodzinny urlop, sprawdź proponowane przez obiekt pakiety pobytowe dedykowane właśnie rodzinom z dziećmi. W takiej opcji pobytu najczęściej od razu otrzymujesz dostęp do wielu rodzinnych udogodnień, jak wspomniane wcześniej posiłki czy właśnie animacje dla dzieci i opieka animatorów na czas Twojego pobytu w hotelowym SPA.

Ostatnie wpisy:

Bezpieczne opalanie nad morzem – co warto wiedzieć?

Opalanie nad morzem to dla wielu osób ulubiona forma spędzania czasu na plaży. Jednak warto pamiętać, że aby cieszyć się taką formą relaksu, należy stosować się do kilku zasad. W tym artykule przedstawiamy istotne informacje na temat bezpiecznego opalania nad morzem....

Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Deszcz nad morzem potrafi pokrzyżować plany wakacyjnego wypoczynku. Brzydka pogoda potrafi wzbudzić pewne obawy i niepewność co do udanego urlopu. Jednak, czy naprawdę trzeba rezygnować z przyjemności tylko z powodu deszczowych chmur? Nad Bałtykiem zawsze można...

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!