Aktywny wypoczynek w Dziwnowie

Hotel Stary Dziwnów » Blog » Aktywny wypoczynek w Dziwnowie

Jesteś osobą aktywną, która nie wyobraża sobie urlopu bez porannego joggingu i innych sportów? Dziwnów to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, w którym nie brakuje atrakcji dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Przekonaj się o tym!

Sporty wodne w Dziwnowie

Położenie Dziwnowa sprawia, że to idealne miejsce na letni wypoczynek połączony z uprawianiem sportów wodnych. Na turystów czeka kilka jednostek pływających, które wypożycza działający tam port.

Sporty wodne w Dziwnowie to także windsurfing i kitesurfing. Aby rozpocząć przygodę z deską lub deską i latawcem, wcale nie musisz kupować własnego sprzętu – możesz go wypożyczyć. Właściciele wypożyczalni proponują również naukę pod okiem doświadczonego instruktora, dzięki czemu możesz szybko poznać zasady, a następnie szlifować swoje umiejętności. Wśród miłośników windsurfingu i kitesurfingu szczególną popularnością cieszą się Zalew Kamieński i Zatoka Wrzosowska, bo to właśnie tam panują warunki sprzyjające uprawie tych sportów.

Jakie jeszcze sporty wodne można uprawiać w Dziwnowie? Na terenie miasta działa wypożyczalnia rowerów wodnych. Na miłośników mocnych wrażeń czeka wakeboarding, czyli pływanie na desce przy jednoczesnym trzymaniu liny doczepionej do łodzi. Alternatywą jest rejs w morze łodzią RIB, która osiąga prędkość ok. 60 km/h.

Zwiedzaj nadmorskie miejscowości na rowerze

Dziwnów to miejscowość przyjazna miłośnikom podróżowania na rowerach. Liczne szlaki rowerowe sprawiają, że nie sposób się tu nudzić. To kolejna atrakcja dla aktywnych. Jeżeli lubisz zwiedzać, jeżdżąc na rowerze, koniecznie wybierz się na przejażdżkę jedną z poniższych tras:

R10 – to międzynarodowy okrężny szlak rowerowy, który przebiega dookoła Morza Bałtyckiego (na terenie Polski przez m.in.: Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Kołobrzeg, Władysławowo i Frombork),

Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego (zwany również Szlakiem Nadmorskim).

Ponieważ Dziwnów ma doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, nie musisz przyjeżdżać tu z własnym rowerem. Na terenie miasta działa wypożyczalnia rowerów. Za niewielką opłatą możesz wynająć odpowiadający Ci rower i rozpocząć zwiedzanie okolicy.

Poranny jogging na plaży i popołudnie na kajakach

Jeżeli preferujesz aktywny wypoczynek, bardzo prawdopodobne, że biegasz. Dziwnów to również piaszczysta plaża, która latem zapełnia się w godzinach przedpołudniowych turystami spragnionymi odpoczynku. Z samego rana, gdy jest jeszcze pusta, warto wybrać się na jogging. Biegając po plaży, możesz spróbować biegania naturalnego (na boso lub w specjalnych butach minimalistycznych).

Każdy, kto próbował kajakarstwa, wie, że to intensywny wysiłek połączony z przyjemnością – możliwością obcowania z pięknem natury. Odpoczynek w Dziwnowie to również doskonały moment, aby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kajakiem. Pływać można m.in. po jeziorze Martwa Dziwna i rzece Dziwna. Spływy kajakowe to kolejne atrakcje dla aktywnych w Dziwnowie.

Piesze wędrówki – poznaj popularne szlaki

Lubisz sporty wodne, ale chętnie też zwiedzasz zabytki? Szlaki rowerowe to nie jedyne szlaki, które przebiegają przez Dziwnów – na turystów czekają również szlaki piesze. Dobrym przykładem jest Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim o długości 98 km, oznaczony kolorem niebieskim. Trasa przebiega zarówno przez piaszczyste plaże, jak i obszary pagórkowe. Na całej długości na piechurów czekają wyjątkowe widoki oraz liczne zabytki.

Alternatywą dla wyżej wymienionego szlaku jest też europejski długodystansowy szlak pieszy E9. Na terenie Polski ma on długość ponad 700 km. To trasa dla najbardziej doświadczonych i wytrwałych miłośników aktywnego odpoczynku.

Jeżeli chcesz poznać pozostałe atrakcje dla aktywnych w Dziwnowie, zajrzyj tutaj.

Gdzie zregenerować siły po aktywnym wypoczynku?

Po całym dniu spędzonym w kajaku na jeziorze czy na rowerze na szlaku rowerowym czas na odpoczynek. Hotel Stary Dziwnów oferuje wygodne pokoje oraz przepyszne posiłki serwowane w hotelowej restauracji. Zapraszamy także na masaże ayurwedyjskie i masaże podstawowe, które są polecane po aktywnym wypoczynku. Dzięki nim Twoje mięśnie szybciej się zregenerują, a Ty poczujesz się odprężony.

Ostatnie wpisy:

Bezpieczne opalanie nad morzem – co warto wiedzieć?

Opalanie nad morzem to dla wielu osób ulubiona forma spędzania czasu na plaży. Jednak warto pamiętać, że aby cieszyć się taką formą relaksu, należy stosować się do kilku zasad. W tym artykule przedstawiamy istotne informacje na temat bezpiecznego opalania nad morzem....

Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Deszcz nad morzem potrafi pokrzyżować plany wakacyjnego wypoczynku. Brzydka pogoda potrafi wzbudzić pewne obawy i niepewność co do udanego urlopu. Jednak, czy naprawdę trzeba rezygnować z przyjemności tylko z powodu deszczowych chmur? Nad Bałtykiem zawsze można...

Jak przygotować się na masaż?

Masaż wykonywany przez specjalistę niesie za sobą wiele korzyści dla ciała i ducha. Dobroczynne efekty zabiegu sprawiają, że jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form relaksu. Pierwsza wizyta u masażysty często wiąże się jednak ze stresem i pewnymi obawami....

Jak się wyciszyć? 5 sprawdzonych porad na urlop

Szybkie tempo życia oraz nawał obowiązków należą do głównych przyczyn stresu. By niwelować jego skutki, trzeba pamiętać o regularnym odpoczynku, a kilka razy w roku – pozwolić sobie na regenerujący wyjazd. Jednak skumulowane napięcie może skutecznie uniemożliwiać...

Nie zastanawiaj się, zarezerwuj pokój!